сряда, 21 март 2012 г.

Левски разгроми Славия и направи важна крачка към титлата

Левски разгроми с 3:0 Славия на "Овча купел" и успя да се изравни по точки с Лудогорец на върха в "А" група.

Головете за "сините" забиха Иван Цветков от дузпа, Дарко Тасевски и Тони Калво. Славия пък игра повече от един час с човек по-малко, след като Емил Петров бе изгонен с директен червен картон още в 25-ата минута.

Така Левски записа поредна си победа с треньор Николай Костов, при който "сините" имат само пълни успехи в шампионатните си срещи.

Символичните гости бяха по-активният и търсещ победата отбор, надиграха тотално "белите", заслужено си взеха трите точки и направиха сериозна крачка към жадуваната шампионска титла.

Славия от своя страна продължава да се дъни срещу Левски и няма победа над този съперник от 8 март 2003 година.

Домакините започна по-добре срещата и още в началото се опита да притисне Левски. В 3-ата минута Петър Димитров проби отдясно, нахлу в наказателното поле на "сините" и пусна хитро топката към Николай Божов, но Пламен Илиев много предвидливо излезе и улови топката.

Малко по-късно последва нов пробив на Петър Димитров и извеждащ пас към Георги Христов, който бе спрян от несъществуваща засада. Постепенно "сините" изравниха играта и изнесоха топката в по-предни позиции.

В 17-ата минута Тони Калво размина домакините отляво и центрира към Кристовао Рамос, но Живко Желев успя да го блокира. Двубоят вървеше много скучновато, без каквито и да било голови положения, липсваха и ударите към двете врати.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Левски спечели дузпа, а Славия остана в намален състав. Кристовао Рамос се откъсна сам срещу Емил Петров, който го събори в наказателното поле - дузпа за Левски и червен картон за Петров.

Определено заслужен наказателен удар за "сините", но при извеждащото подаване към Рамос останаха съмнения за тънка засада. Иван Цветков застана зад топката и не сгреши - 0:1 за Левски. След това попадение темпото на игра още повече падна.

"Сините" контролираха играта, но залагаха на многоходови и безбройни разигравания, футболистите на Славия пък трудно минаваха центъра на терена.

В 41-ата минута Тони Калво стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката мина до лявата греда на "белите".

Второто полувреме започна с атаки за Левски. В 51-ата минута Нуно Пинто проби отляво, последва остро центриране в наказателното поле на Славия, където обаче Стефано Кунчев боксира топката.

Малко по-късно Кристовао Рамос бе изведен сам срещу Кунчев, но се засуети и бе блокиран от защитата на "белите". В 57-ата минута Владо Гаджев стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но топката профуча до дясната греда на домакините.

Левски продължи да натиска и заслужено стигна до втори гол. В 63-ата минута сините сътвориха страхотна атака. Тони Калво пусна топката за Нуно Пинто по лявото крило, последва пас към Дарко Тасевски, който от точката на дузпата простреля Кунчев за 0:2.

След това попадение темпото на игра тотално спадна, а срещата се доиграваше. Така се стигна до 78-ата минута, когато Левски вкара и трето попадение, след като Тони Калво успя да преодолее Стефано Кунчев и да му опъне мрежата за 0:3.

До края не се случи нищо интересно, Левски заслужено си взе победата и се изравни по точки с Лудогорец на върха в "А" група.