събота, 10 март 2012 г.

Байерн се отпуши и съсипа Хофенхайм

След тежка седмица на съмнения и слухове Байерн победи Хофенхайм с 7:1 и си върна понакърненото самочувствие. Марио Гомес вкара поредния си хеттрик, а цели пет попадения паднаха преди почивката.
С победата Байерн се приближи на четири точки от Борусия Дортмунд, които играят тази вечер. Борбата за титлата в Германия може да се завърже отново.
Байерн продължава да няма загуба в историята от Хофенхайм – вече 5 победи и 3 равенства е актива досега. С игра като днешната гостите и в следващите осем мача едва ли ще вземат нещо на баварците.
Треньорът на Байерн Юп Хайнкес направи много промени в сравнение със състава, загубил в Леверкузен. Новостите бяха най-вече на тактическо равнище и се отразиха добре, макар и срещу предал се предварително противник.
Рафиня е болен от грип, поради което на десния бек бе пратен капитана Филип Лам. Днес той изигра мач номер 250 в Бундеслигата. Като ляв бек започна Алаба, на неговата позиция бе върнат Кроос, заместен пък от Мюлер.
Противниците бяха неравностойни. И още до средата на полувремето баварците вкараха три гола. В 5-ата минута Гомес подаде надясно към Мюлер, който стреля, вратарят изби към Гомес, който откри резултата.
В 12-ата минута Компер спъна Лам в наказателното поле – дузпа, при която Робен литна вратаря и покачи резултата. След това рубриката „Гол след гол” продължи.
Само шест минути по-късно Кроос пое топката пред наказателното поле, огледа се и с хубав удар по земи направи резултата класически – 3:0.  При следваща атака отново той можеше да вкара нов гол, но ударът му мина на сантиметри покрай лявата греда на вратаря на Хофенхайм.
В 29-ата минута Рибери изведе Ариен Робен, който напредна, елегантно преодоля вратаря Том Щарке и вкара поредния гол. А в 35-ата минута след центриране на Рибери отляво Марио Гомес с глава направи резултата 5:0!
На практика баварците имаха пет точни удара във вратата през първото полувреме. И вкараха пет гола – завидна квота.
Второто полувреме започна с потвърждаване на стопроцентовата успеваемост. След две минути игра Робен вдигна от корнер, вратар и защита на Хофенхайм изглеждаха трагично, Гомес скочи и с глава оформи хеттрика си – 6:0!
Така Марио Гомес, който вкара третия си хеттрик през сезона (веднъж има и 4 гола), води убедително при голмайсторите в Бундеслигата с 21 гола. Малко след попадението той бе сменен.
В 57-ата минута Робен направи нова асистенция, подавайки към Рибери, който отблизо направи 7:0. Пет минути след това на терена след едномесечно отсъствие се завърна Бастиян Швайнщайгер.
В следващите минути вратарят Щарке успя да хване няколко топки след удари на Мюлер и Робен,
Грешка на Луис Густаво, който се подхлъзна, доведе до почетното попадение за гостите (може би ще бъде записан като автогол на Густаво), което напомни още веднъж през тази седмица за славния резултат 7:1.
Байерн – Хофенхайм 7:1