сряда, 21 март 2012 г.

Лео Меси влезе в историята на Барса

Лео Меси вече официално е голмайстор номер 1 на Барселона за всички времена. Аржентинецът реализира хеттрик при победата над Гранада с 5:3 в мач от 28-я кръг на първенството, игран на "Ноу Камп".

С това Меси изпревари досегашния лидер в класацията Сесар Родригес, който имаше 232 гола. Меси вече има 234 гола.

Мачът протече доста драматично, като Барса поведе с 2:0 през първото полувреме с голове на Шави и Меси. Само за пет минути след почивката обаче Гранада изравни с голове на Майнц и на Сикейра от дузпа.

Това за момент притесни всички на Ноу Камп, но в средата на втората част Лео Меси върна нещата на мястото им с нов гол. Резервата Тейо затвърди преднината, а пет минути преди края Меси оформи своя хеттрик. В последните минути пък Гранада получи втора дузпа, която бе материализирана пак от Сикейра.

С победата Барселона успя да съкрати временно преднината на Реал на върха на класирането на 5 точки, преди утрешното гостуване на мадридчани на Виляреал.