петък, 9 март 2012 г.

Атлетик Билбао разпиля Юнайтед, но победи само с 3:2 като гост

Манчестър Юнайтед загуби от Атлетик Билбао с 2:3 в първи 1/8-финален двубой от Лига Европа между двата състава, който се игра на стадион "Олд Трафорд".
Домакините поведоха в средата на първата част, когато шут на Чичарито бе спасен, но при добавката Руни не сбърка. Малко преди почивката Фернандо Йоренте възстанови равенството, реализирайки майсторски с глава.

След почивката баските продължиха да натискат своя опонент, който бе тотално смазан след час игра. Близо двайсетина минути преди края на мача Де Маркос реализира фантастичен гол от воле, след пас на Ерера, но голмайсторът бе в положение на засада, която не бе маркирана от арбитъра на мача.

В последната минута Муниаин довърши англичаните с трети гол за своите. Руни обаче реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Де Маркос и намали резултата. Реваншът между двата състава е точно след седмица на стадион "Сан Мамес".