петък, 1 април 2011 г.

Надал срещу Федерер на полуфинала в Маями

Големите съперници Рафаел Надал и Роджър Федерер ще се срещнат на полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями.

Първата ракета в света Надал надигра в три сета чеха Томаш Бердих с 6:2, 3:6, 6:3, а Федерер дори не се изпоти, след като съперникът му Жил Симон се отказа след три изиграни гейма заради контузия..

Федерер спечели първите три гейма за 6 минути, след което Жил Симон обяви, че не може да продължи мача заради контузия на гърба. Решението му предизвика бурни освирквания от публиката на кортовете в Ки Бискейн.

"Опитах всичко, за да успокоя болката - противовъзпалителни, горещ компрес, но нищо не помогна. След втория форхенд знаех, че не мога да продължа мача", коментира Симон.

Федерер защити своя съперник, от когото има две загуби в досегашните им три срещи. "Не беше много забавно да чуя тези освирквания, защото момчето не го заслужаваше. Разбирам разочарованието на хората, които са платили много пари да гледат часове тенис, а накрая всичко свърши за 10 минути", каза световният номер 3.

Значително по-трудна беше задачата на Рафаел Надал срещу чеха Томаш Бердих. Надал демонстрира безмилостен сервис в първия сет и спечели с 6:2. Във втория обаче чехът намери противодействие и направи пробив във втория гейм, след което успя да спечели с 6:3.

В решителния трети сет Надал направи пробив за 5:3, след което затвори мача със своя сервис и се поздрави с победата след 2 часа и 17 минути игра.