неделя, 10 април 2011 г.

УБА на Ходжсън продължава да изумява във Висшата лига

Съндърланд и Уест Бромич Албиън сътвориха истинско шоу на "Стейдиъм ъф Лайт".

"Дроздовете" стигнаха до успех при гостуването си на "Черните котки" с 3:2, а самата среща бе пълна с обрати.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 32-ия кръг на Висшата лига.

Мачът започна по-добре за момчетата на Стив Брус, които поведоха след нелеп автогол на Ники Шори в 11-ата минута.

Той успя с глава да засече топката в собствената си врата и даде преднина на Съндърланд.

В 29-ата минута обаче Питър Одемвинги изравни. Той овладя една отклонена топка към него от Йонас Олсон и със силен удар от малкия пеналт матира Симон Миноле.

Две минути по-късно обаче домакините отново излязоха напред в резултата след фамозен гол на Фил Бардсли, който се разписа директно от фаул, разположен на около 30 метра от вратата на гостите. През второто полувреме обаче Уест Бромич демонстрира доста по-добра игра и успя да се добере до обрата в срещата.

В 54-ата минута Юсуф Мулумбу получи хитър пас от Одемвинги на точката за изпълнение на дузпата и с техничен удар прати топката в ъгъла на Миноле.

В 72-ата минута австрийският национал Пол Шарнер донесе успеха на гостите след точен удар от 5-6 метра.

По този начин обратът в мача стана пълен, а зрителите на "Стейдиъм ъф Лайт" със сигурност са останали доволни от спектакъла, ако не от резултата.

След двубоя УБА е на 10-ото място в класирането с 39 точки в актива си, докато Съндърланд е на 13-ата позиция с точка по-малко.

Това е седмият мач на Рой Ходжсън начело на "Торбаланите" и специалистът още няма загуба, откакто пое тима.
За това време той успя да постигне три победи и четири равенства, като по този начин възроди отбора.