неделя, 10 април 2011 г.

Болтън прегази Уест Хем, Мартин Петров с асистенция

Болтън постигна класическа победа над Уест Хем с 3:0 в двубой от 32-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Рийбок Стейдиъм".

"Тротърс" бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до ценните три точки в срещата.

Българското крило на тима Мартин Петров излезе като титуляр в срещата и остана на терена 79 минути, преди да бъде заменен от Матю Тейлър.

Резултатът в мача откри Даниел Стъридж, който вкара много красив гол в 14-ата минута.

Преотстъпеният от Челси нападател получи топката на метър извън наказателното поле от Йохан Елмандер и със страхотен удар от малък ъгъл не остави шансове на Робърт Грийн да реагира.

Шест минути по-късно кореецът Лий удвои преднината на домакините, след като засече с глава прекрасно центриране на Марти Петров.

Крайното 3:0 в срещата оформи Стъридж, който вкара втория си гол в двубоя, в 51-ата минута. Младокът направи страхотен рейд през центъра на терена и със силен удар от дъгата матира Грийн и подпечата класическия успех на своите.
След този мач Болтън е 8-и в класирането с 43 точки в актива си, докато Уест Хем продължава да бъде в зоната на изпадащите с 32 пункта.