четвъртък, 15 септември 2011 г.

"Братушките" отново ни спряха

България загуби от Русия с 1:3 гейма (25:22, 19:25, 18:25, 19:25) и не успя да прескочи 1/4-финалите на европейското първенство в Чехия и Австрия.

"Сборная" за пореден път се оказа непреодолима за "лъвовете", които така и не могат да стигнат до финал на голямо първенство.

Българите се развихриха в началото на мача и взеха първия гейм, като разнебитиха "братушките".

Това обаче бе всичко хубаво за нас и до края на срещата възпитаниците на Радостин Стойчев не успяха да се противопоставят на руснаците, които остават фаворит №1 за спечелването на европейската титла.

"Лъвовете" започнаха много добре срещата и поведоха в началото на първия гейм с 5:3, но руснаците намалиха, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за нас. Тази част продължи точка за точка, а равенствата бяха при 8:8, 9:9 и 11:11.

Последваха обаче две поредни точки на Владо Николов и Тодоров, което ни даде аванс - 14:12. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:14 за "лъвовете". България дори дръпна с 21:16 след точка на Алексиев.

Руснаците обаче се вдигнаха и успяха да се върнат в мача, като намалиха до 23:22. Тук дойдоха две фантастични отигравания на Алексиев и Николов, което ни донесе победата в първия гейм за 25:22.

Втората част започна точка за точка, а техническото прекъсване бе при 6:8 за Русия. "Лъвовете" запиха точки чрез Матей Казийски и Тодор Алексиев и намалиха до 8:9, а равенството 12:12 дойде след мощна атака на Цветан Соколов.

Второто техническо прекъсване дойде при 14:16 за "Сборная". Това даде увереност на руснаците, които се възползваха от моментното отпускане на "лъвовете" и поведоха с 20:16. До края на тази част Русия не изпусна инициативата и изравни - 1:1 гейма, след 25:19.

"Братушките" дръпнаха 5:2 и 6:3 в началото на третия гейм, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за Русия. Родните национали бяха твърде припряни и грешаха често, което доведе до преднина от 10:5 в полза на "Сборная".

Владо Николов и Йосифов записаха точки, но това стигна едва до 9:14, а второто техническо прекъсване бе при 9:16 за Русия. Съперниците продължиха да доминират и да поддържат разликата - 12:19, 13:20 и 15:22. "Лъвовете" така и не успяха да покажат най-доброто от себе си, а руснаците взеха този гейм с 25:18.

Четвъртата част започна добре за България и резултатът вървеше точка за точка, като дръпнахме с 4:3 и 5:3. Руснаците обаче много бързо вдигнаха оборотите и първото техническо прекъсване бе при 8:7 да тях.

"Лъвовете" бяха равностойни до 11:14 и 13:16, но след второто техническо прекъсване се предадоха твърде бързо. До края на този гейм и съответно срещата Русия контролираше играта и спокойно затвори мача с 3:1, след 25:19.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 (25:22, 19:25, 18:25, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов - Владислав Иванов - либеро (Мартин Божилов-либеро, Цветан Соколов)
Селекционер: Радостин Стойчев

РУСИЯ: Сергей Гранкин, Максим Михайлов, Александър Волков, Дмитрий Мусерский, Тарас Хтей, Денис Бирюков - Александър Соколов - либеро (Евгений Сивожелез)
Селекционер: Владимир Алекно