понеделник, 12 септември 2011 г.

Интер загуби във фантастичен мач

Палермо победи Интер с 4:3 в страхотен двубой на стадион "Ренцо Барбера". "Розанерите" постигнаха първи успех срещу "нерадзурите" от 11 срещи насам.

В мач с толкова много перипетии големите играчи на вечерта бяха капитанът на Палермо Фабрицио Миколи и нападателят на Интер Диего Милито, които отбелязаха по два гола.

"Нерадзурите" пък демонстрираха доста слабости в защита и поставиха треньора Джан Пиеро Гасперини пред много въпросителни за следващите срещи на тима.

Както предположи "Гадзета дело Спорт", треньорът на Интер Джан Пиеро Гасперини остави холандската звезда Уесли Снайдер на скамейката.

В халфовата линия на "нерадзурите" започнаха опитните Естебан Камбиасо и Деян Станкович, както и Юто Нагатомо и новото попълнение Джонатан.

В атака своя официален дебют направиха Диего Форлан и Мауро Сарате, а заедно с тях Гасперини пусна Диего Милито.

Тройката защитници пред вратаря Жулио Сезар пък се състоеше от ветераните Лусио, Валтер Самуел и Хавиер Санети.

От своя страна временният наставник на Палермо Девис Манджа предприе само един изненадващ ход в стартовия си състав. Той заложи на халфа Джулио Милиачо в центъра на защитата, като Франческо Дела Рока зае мястото на Милиачо в средата на терена.

Палермо излезе много надъхано и още в 3-тата минута получи право да изпълни пряк свободен удар, но Миколи не успя да затрудни Жулио Сезар.

Малко по-късно обаче капитанът на сицилианците центрира отдясно към Абел Ернандес, който стреля много опасно с глава. Бразилският страж на Интер беше на мястото си и улови.

Ернандес и Миколи продължиха да тормозят защитата на "нерадзурите". В 15-тата минута десетката на Палермо шутира от фаул, който сам си спечели, но Жулио Сезар сигурно улови.

В ответната атака на Интер Джонатан падна в наказателното поле на "розанерите" след съприкосновение с Балдзарети. Съдията обаче сметна, че няма нарушение, и не отсъди дузпа.

Последваха нови пробиви на бързия Миколи, които показаха колко нестабилна е отбраната от трима защитници, предпочитана от Гасперини.

В 27-ата минута Самуел си изпусна нервите и изрита капитана на Палермо в центъра на игрището, за което получи първия жълт картон в срещата.

Противно на логиката, Интер откри резултата при първата си по-сериозна възможност. В 33-тата минута Сарате би корнер отдясно, топката се отклони от Форлан и попадна в рожденика Деян Станкович, който стреля силно извън пеналта. Кълбото отново се отби, този път от Милито, и влезе в мрежата на сицилианците.

Почти веднага след това Гасперини пусна Снайдер на мястото на Сарате, който изглеждаше неориентиран до момента на гола.

След кратък подем в играта на Интер Палермо отново натисна и в 42-ата минута Миколи получи хубав пас от Балдзарети, отправи удар, но Самуел и Санети го блокираха.

В самия край на първата част "нерадзурите" направиха добра контраатака отляво. Нагатомо напредна и центрира към Форлан, който шутира. Милиачо обаче се беше позиционирал добре и от тялото му топката излезе в корнер.

Второто полувреме започна вихрено. Първо Палермо изравни резултата, след като защитата на Интер най-накрая се пропука. Едгар Барето подаде прекрасно към непокрития Миколи и капитанът на сицилианците не сбърка сам срещу Жулио Сезар – 1:1 в 48-ата минута.

Още в следващата атака на Интер Снайдер намери Форлан в наказателното поле на "розанерите". Уругваецът първо преодоля вратаря Цорвас, а после даде хубав пас на Милито, който стреля, но топката се отби в ръката на Милиачо. Съдията Бриги отново не отсъди дузпа за "нерадзурите" и си навлече гнева им.

При последвалия корнер обаче Валтер Самуел беше съборен в пеналта и при третата спорна ситуация в пеналта на Палермо реферът свири 11-метров удар, който Диего Милито превърна в гол.

Още в 54-тата минута "розанерите" пак изравниха. След страхотна бърза комбинация между Иличич, Миколи и Ернандес последният матира Жулио Сезар.

Заредиха се опасност след опасност към двете врати. В 56-тата минута Диего Милито стреля хубаво, но неточно към вратата, пазена от Цорвас.

Пет минути по-късно Миколи изпълни добре пряк свободен удар. Жулио Сезар обаче внимаваше и спаси.

Почти веднага след това Иличич бе изведен сам срещу бразилеца но стреля в тялото му.

В 67-ата минута Снайдер отправи точен шут към вратата на Палермо. Цорвас се намеси хубаво и блокира изстрела.

Постепенно играчите на Интер, които през второто полувреме владееха топката много повече от своите съперници, натиснаха в търсене на победен гол. Резервата Оби, Деян Станкович и новото попълнение Рики Алварес обаче не успяха да се разпишат въпреки добрите възможности, открили се пред тях.

Вместо това в 85-тата минута при поредния фаул пред наказателното поле на Интер Миколи стигна до второ попадение в мача и стадион "Ренцо Барбера" избухна.

Палермо обаче щеше да донесе още радост на феновете си само две минути по-късно, когато резервата Маурисио Пиния със страховит шут извън пеналта на Интер направи резултата 4:2.

Интер също не беше казал последната си дума. В последната минута Форлан отбеляза трети гол за "нерадзурите", но времето не стигна за повече и така вицешампионите започнаха  сезона в Серия А със загуба.

Палермо – Интер 4:3