понеделник, 12 септември 2011 г.

Велика България разцепи Полша - 3:1

България удари с 3:1 гейма (19:25, 25:22, 25:22, 25:23) Полша и записа първа победа на еврофиналите в Чехия и Австрия. Както е известно, вчера момчетата на Радостин Стойчев загубиха с 2:3 гейма от Словакия.

Българите доминираха почти през цялата среща, показаха хъс, битка, раздаване и заслужено взеха победата.

Трябва обаче да се признае, че играта ни все още не се доближава до най-доброто, което сме наблюдавали и Радо Стойчев е необходимо още да поработи и да повиши нивото ни, за да ни класира на финал, за където са се прицелили волейболните ни "лъвове".

В същото време Словакия записаха втора поредна победа в нашата Група D, след като отнесе Германия с 3:1 гейма (25:23, 24:26, 26:24, 27:25).

Така словаците вече имат актив от 5 точки и ще заемат едно от първите 3 места в групата и със сигурност продължават напред на Евроволей 2011.

Полша започна здраво мача и дръпна с 2:0 след ас на Курек. Лъвовете обаче бързо изравниха - 2:2, а първо техническо прекъсване дойде при 8:7 за поляците. Те се разиграха и бързо дръпнаха с 14:8, а при второто техническо прекъсва вече водеха с 16:10. До края на този първи гейм поляците бяха неудържими в атака, а родните национали твърде много грешаха и логично загубиха частта с 19:25.

Българите натрупаха сериозна преднина - 8:4 при първото прекъсване на втория гейм. Последва 10:6 за нас, за да дойдат силните минути на поляците, които стопиха преднината ни и изравниха при 12:12 след атака на Курек и точка на Пьотър Новаковски. Това обаче не бе всичко и съперникът дори дръпна с 14:12, но лъвовете бързо се съвзеха и изравниха при 16:16. Грушка и Кубиак дадоха аванс на Полша от 2 точки при 19:17, но Цветан Соколов и Теодор Тодоров изравниха резултата до 20:20. Това даде стимул на родните национали и те пометоха поляците - 25:22 и 1:1 гейма.

Третата част продължи с по-добра игра на нашите, които поведоха с 6:4 сред точки на Казийски, Тодоров и Соколов. Последва обаче равенство - 8:8, но българите отново показаха мощна игра и дръпнаха последователно с 13:9, 14:11, 15:12, а второто техническо прекъсване дойде при 16:12. Лъвовете бяха неудържими в този гейм и дори поведоха с 20:14, като успяха да спечелят тази част с 25:22.

Българите продължиха да доминират и набързо поведоха с 6:2, 7:2 и с 8:2 в четвъртия гейм. Жеков и Казийски записаха две точки за 10:5, а второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за "лъвовете". Поляците успяха да се върнат в мача, като намалиха до 20:21 и изравниха при 22:22. Виктор Йосифов отново изведе нашите напред в резултата, а атаката на Курек излезе в аут. Матей Казийски пък не сбърка и записа точка за 25:23 и 3:1 гейма за България.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров - Владислав Иванов-либеро (Методи Ананиев, Цветан Соколов, Георги Братоев)
Селекционер: Радостин Стойчев
ПОЛША: Потър Новаковски, Пьотър Грушка, Братош Курек, Михал Кубиак, Лукаш Жигадло, Марчин Мозджонек - Кшиштоф Игначак-либеро (Михал Ручиак, Гжегож Кошок, Мауш Мика, Якуб Ярош)
Селекционер: Андреа Анастази (Италия)