събота, 10 септември 2011 г.

Стоук шокира неприятно Ливърпул насред "Британия Стейдиъм"

Стоук Сити успя да хвърли бомбата в 4-ия кръг от Висшата лига, след като постигна много важна домакинска победа над Ливърпул с минималното 1:0.

Двата тима се изправиха един срещу друг на "Британия Стейдиъм", а домакините стигнаха до успеха в срещата след попадение от дузпа на Джонатан Уолтърс в 20-ата минута.

Повторен дебют за "Мърсисайдци" направи новото попълнение на отбора Крейг Белъми, който влезе като резерва.

Глен Джонсън пък се завърна в състава на Пул и изигра първите си минути през този сезон, след като влезе като резерва.

След този двубой Пул запазва точковия си актив от 7 пункта, докато Стоук успя да натрупа 8 точки.

Гостите от Ливърпул бяха изключително близо до попадение още в 3-ата минута.
 Чарли Адам центрира от корнер, а Луис Суарес се размина на сантиметър с топката. Ако я бе засякъл, със сигурност щеше да я вкара в противниковата врата, тъй като бе на чиста голова позиция.

"Мърсисайдци" наложиха изключително силен натиск над своя противник и създадоха няколко опасни атаки през следващите минути.

В 10-ата минута все пак и Стоук създаде доста добро положение и бе близо до гола.

Мартин Шкъртел обаче успя да предотврати попадение във вратата си, след като изчисти топката при едно центриране пред погледа на намиращия се на страхотна позиция Райън Шоукрос.

В 17-ата минута пред наказателното поле на домакините се създаде истинско меле и в крайна сметка Дирк Каут съумя да отправи удар, който обаче рикошира в тялото на  противников футболист.

Преди това иначе битката се водеше предимно в средата на терена и не се създадоха кой знае колко опасни положения.

В 20-ата минута домакините получиха шанс да изпълнят дузпа, след като Джейми Карагър задържа Джонатан Уолтърс в наказателното поле и последният падна.

Зад топката застана самият Уолтърс, който не сгреши при изпълнението на дузпата и даде преднина на "Грънчарите".

Само четири минути по-късно Ливърпул можеше да отвърне много бързо на удара, но Луис Суарес пропусна да отбележи от 2-3 метра.

Уругваецът бе намерен на добра позиция и стреля силно, но Райън Шоукрос застана на пътя на топката и парира удара му.

В следващите минути Стоук заигра по-добре, след като очевидно момчетата на Тони Пюлис се бяха вдъхновили след гола.

Все пак обаче постепенно играта се поизравни. В 36-ата минута Мартин Шкъртел пропиля великолепен шанс за Ливърпул.

Словакът бе на супер позиция да отправи силен удар, но топката мина високо над вратата. Словакът се включи на втора позиция и имаше шанс да стреля, но тотално разочарова.

До края на първата част не се стигна до повече попадения и в крайна сметка двата тима излязоха в почивка при минимална преднина за Стоук.

Второто полувреме започна силно за Ливърпул и гостите създадоха няколко добри атаки през първите си минути.

В 52-ата минута Лукас опита късмета си от дъгата, но ударът му бе блокиран от противников футболист и топката излезе в корнер.

Осем минути по-късно Ливърпул пропусна наистина невероятни шансове да изравни резултата.

Джордан Хендерсън бе останал сам срещу стража на домакините Асмир Бегович, но би право в тялото му.

След това топката се върна отново при него, но той отново пропусна, преди да отправи трети удар към противниковата врата, който за трети път бе париран.

Чарли Адам също опита късмета си, но два негови удара също бяха блокирани.

В следващите минути Пул продължи да натиска своя противник и спокойно може да се каже, че гостите бяха по-добрият отбор през второто полувреме.

В 67-ата минута Кени Далглиш извърши двойна смяна, пускайки в игра Анди Каръл и Крейг Белъми и двамата определено раздвижиха играта на отбора.

Няколко минути по-късно Даунинг бе близо да изравни, засичайки с глава центриране на Енрике, но пропусна.

Гостите имаха претенции за дузпа за ръка на Матю Ъпсън в даденото от рефера продължение, но в крайна сметка такава не бе отсъдена.

В 95-ата минута Луис Суарес не успя да изравни, след като имаше възможност да вкара на почти празна врата, но уругваецът пропусна.

В крайна сметка този двубой завърши с победа за Стоук.

СТОУК СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Уолтърс 20'

СТОУК: Бегович, Хут (64 - Уилкинсън), Ъпсън, Шоукрос, Етерингтън (67 - Джоунс), Пенант, Делап (71 - Паласиос), Уайтхед, Уилсън, Крауч, Уолтърс
ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Карагър, Агер, Шкъртел (81 - Джонсън), Енрике, Даунинг, Адам, Лейва, Хендерсън (67 - Белъми), Каут (67 - Каръл), Суарес