сряда, 28 септември 2011 г.

Байерн се разправи и с Ман Сити

Десета поредна победа постигна Байерн Мюнхен. В мач от Шампионската лига отборът на Юп Хайнкес надигра Манчестър Сити с 2:0 и с пълен актив от шест точки води в групата.
Гостите могат да съжаляват, че не успяха да поведат в първата третина на срещата, когато имаха превъзходство. Може би и съдията ги ощети, но впоследствие играта на Сити се разпадна и на терена имаше само един отбор – германския!
Освен че поредните победи на Байерн станаха десет, изумително е, че в тях отборът не е допуснал гол, а е отбелязал цели 28. Вече 908 минути никой не може да вкара гол на Мануел Нойер и Байерн.
Треньорът Хайнкес не можеше да разчита на Робен за титулярния състав, но влизането му в игра бе сигурно. Бадщубер отпадна болен от състава, а вместо него игра Боатенг, който до лятото бе играч точно на Сити. Луис Густаво пък започна вместо Тимошчук, титуляр в миналия мач срещу Байер.
Роберто Манчини направи само една промяна в сравнение с двубоя с Евертън като пусна Коло Туре вместо Джулиън Лескът. Карлос Тевес остана резерва, а Джеко и Агуеро поведоха атаката.
Манчестър Сити започна силно срещата и в 3-ата минута с основание можеше да претендира за дузпа. Агуеро изведе Давид Силва в наказателното поле, където испанецът бе спънат от Боатенг. Съдията обаче остана безмълвен.
Натискът на гостите обаче продължи, след пас на Ричардс Джеко стреля, но не затрудни особено Мануел Нойер. В 24-ата минута неориентираният Боатенг отново извърши нарушение в наказателното поле, този път срещу Ричардс, но тук съдията с право не отсъди дузпа.
Все пак Манчестър Сити диктуваше действията на терена в тези минути от срещата, Агуеро просто беше навсякъде и тормозеше противниковите футболисти. Яя Туре също пробва с далечен удар Нойер, но вратарят внимаваше.
В 31-ата минута Рибери стреля силно към Харт, който спаси. Това обаче бе своеобразен сигнал за атака за Байерн, които изведнъж смениха темпото и натикаха съперника си в наказателното поле.
Пет минути по-късно Гомес изведе Швайнщайгер сам срещу вратаря, халфът стреля от движение, правейки невероятен пропуск като изпрати топката над гредата от непосредствена близост.
Тази акция показа, че защитата на Манчестър Сити има проблеми. Те лъснаха с пълна сила в 38-ата минута. Удар на Рибери извън наказателното поле бе избит от Харт, но в малкото поле имаше цели двама футболисти на Байерн, оставени непокрити. И докато Харт по чудо спаси и добавката на Мюлер, то при удара на Гомес бе безпомощен – 1:0!
След още шест минути Компани събори с гърди Рибери в наказателното поле, но съдията отново прецени, че няма достатъчно основание за дузпа. Сити обаче сериозно се огъна и бе наказан отново.
В добавеното време Кроос вдигна топката от пряк свободен удар отдясно, ван Буйтен стреля с глава, Харт спаси, но оставен отново непокрит Марио Гомес нямаше как да сбърка – 2:0 за Байерн!
Второто полувреме започна както завърши първото – баварците владееха изцяло мача, а играта на Сити изглежда се разпадаше. Манчини дори извади нападателя Джеко и вкара халфа де Йонг – едно странно с оглед резултата решение.
В 58-ата минута Лам намери добре Гомес отляво, но нападателят пропусна отблизо да направи поредния си хеттрик. Баварците разиграваха умело топката, като не даваха на противника да играе много с нея.
Третият гол висеше на косъм, в 71-ата минута Швайнщайгер бе близо до отбелязването му, но Харт отново спаси английския тим, избивайки с лявата ръка в корнер. В 79-ата минута в наказателното поле на английски тим отново стана горещо, когато след вдигане на Кроос Гомес с глава затрудни максимално Харт, а Мюлер отблизо не успя да вкара отбитата топка.
След победата Байерн има шест точки и 4:0 голова разлика, следван от Наполи с четири точки, Манчестър Сити с една и Виляреал с нула.
Байерн – Манчестър Сити 2:0
1:0 Гомес (38)
2:0 Гомес (45+1)
Байерн: Нойер, Рафиня, Боатенг, ван Буйтен, Лам, Швайнщайгер, Луис Густаво, Кроос (83-Тимошчук), Рибери (89-Робен), Мюлер, Гомес (90+2 - Петерсен)
Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Компани, Коло Туре, Клиши, Бари (73-Коларов), Яя Туре, Силва, Насри (69-Милнър), Агуеро, Джеко (55-Де Йонг)