четвъртък, 15 септември 2011 г.

ПСВ и Манолев биха Легия Варшава в Лига Европа

Холандският колос ПСВ Айндховен с българския национал Станислав Манолев в състава си успя да постигне важна домакинска победа с 1:0 над полския Легия Варшава.

Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от Група "С" на Лига Европа, а домакините като цяло показаха с изявите си на терена, че са по-класният отбор.

Манолев от своя страна излезе като титуляр в мача и остана на терена до самия край на срещата, като допринесе за важния успех на неговия тим.

Единственото попадение в срещата иначе бе дело на белгиеца Дрис Мартенс, който се разписа в 21-ата минута и по този начин донесе ценния успех на своите.

Момчетата на Фред Рутен като цяло не играха с кой знае колко голямо темпо в самия мач, но въпреки това превъзхождаха своя противник и заслужено стигнаха до успеха в срещата.

Шанс за изява за "Филипсите" получи и новото попълнение на отбора Тим Матавж, който пристигна в отбора от Гронинген през лятото.

Той обаче така и не успя да ознаменува мача си с попадение, въпреки че остана през всичките 90 минути на терена.
След този двубой ПСВ има 3 точки в актива си, докато Легия е без спечелена точка.