понеделник, 12 септември 2011 г.

"Лъвовете" подчиниха и Германия

България победи с 3:1 гейма (25:16, 25:27, 26:24, 25:23) Германия и записа втори пореден успех на еврофиналите в Чехия и Австрия.

"Лъвовете" вече са в следващата фаза на надпреварата, но въпросителните около определянето на следващите ни съперници ще паднат едва след срещите Словакия – Полша и Русия - Чехия, които се играят по-късно днес.

Възпитаниците на Радостин Стойчев направиха страхотен първия гейм, в който тотално разнебитиха германците.

Българите обаче бяха неузнаваемо слаби през втората част, която загубиха. Тогава родните национали изглеждаха доста уморени, плахи и с нищо не подсказаха, че се световна сила в този спорт.

За щастие бързо се вдигнахме, последваха два гейма за нас и логична победа.

Българите започнаха свирепо мача и още в началото на първия гейм дръпнахме със 7:5, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за "лъвовете".

Родните национали продължиха да мачкат германците, които не знаеха къде се намират и бързо разликата се увеличи - 10:5 и 14:8, а второто техническо прекъсване бе при 16:10, след ас на Матей Казийски.

До края на този гейм не дадохме никакви шансове на германците и логично ги разбихме с 25:16 и 1:0 гейма за България.

Втората част вървеше точка за точка, но все пак "лъвовете" направиха разлика от една точка - 8:7 при първото техническо прекъсване.

Последваха нови равенства - 10:10, 12:12 и 13:13, но след това Владо Николов направи ас, а Казийски и Соколов добавиха по точка, за да се стигне до 16:13 в полза на България. Германия обаче изравни до 19:19.

"Лъвовете" поведоха с 22:20, но до края на този гейм направиха безумни и нелепи грешки, което им костваше изравняването -  27:25 и 1:1 гейма.

Именно в края на втората част се пречупи нещо в играта на родните национали и те изпаднаха в посредственост, която продължи до края на третия гейм.

Именно тази част започна с превъзходство за германците, които дръпнаха с 8:5, но след точки на Цецо Соколов и Матей Казийски изравнихме за 16:16 при второто техническо прекъсване.

Геймът продължи точка за точка, като германците поведоха с 22:20, но за наше щастие не успяха да удържат на напрежението. След атаки на Андрей Жеков и Матей Казийски се стигна до изравняване 24:24, а Георг Гроцер ни помогна за 26:24 и 2:1 гейма за България.

Четвъртата част започна шеметно за България - 3:0, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за нас. Последваха атаки на Казийски, Алексиев и Жеков, за да се стигне до 13:7, а второто техническо бе при 16:11 за България.

Тук националите ни леко се отпуснаха и позволиха на германците да съкратят преднината ни и дори да изравнят в края на гейма, но всичко си дойде на мястото - 25:23, 3:1 гейма и победа за волейболните ни "лъвове".

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:16, 25:27, 26:24, 25:23)