петък, 19 август 2011 г.

ЦСКА не взе румънския тест, почти е аут от Европа

ЦСКА допусна доста неприятна загуба с 0:2 при гостуването си на румънския гранд Стяуа.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от плейофния кръг за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Двубоят между тях се игра на стадиона в Клуж-Напока, тъй като съоражението в Букурещ не получи лиценз за Европа.

Като цяло гостите от София не показаха кой знае колко добра игра, ако трябва да се вземе на предвид цялостното им представяне в срещата.

Румънците от своя страна демонстрираха по-добър футбол и заслужено стигнаха до успеха след попадения на Галамаз и Тату, които бяха реализирани в 16-ата и 77-ата минути.

Реваншът между двата тима ще се играе в София след една седмица.

Треньорът на гостите Милен Радуканов иначе изненадващо пусна в титулярния състав Денис Халилович и Румен Трифонов. Преди срещата се очакваше техните места да заемат Павел Виданов и Грегъри Нелсън, но това не стана.

За румънските домакини цял мач игра българският национал Валентин Илиев, който имаше доста стабилни изяви на терена.

Двубоят като цяло започна с лек натиск за румънските домакини, които опитаха да наложат преса над ЦСКА.

Момчетата на Милен Радуканов от своя страна играха по-прибрано през цялото първо полувреме, като почти не създаваха голови положения пред вратата на Татарушану.

В 8-ата минута обаче все пак Мишел Платини имаше добър шанс да направи нещо интересно и отправи силен удар, който обаче бе спасен от стража на Стяуа.

През следващите минути обаче домакините притиснаха "Червените" и в 16-ата минута Галамаз успя да открие резултата.

Бранителят бе най-съобразителен след едно центриране и след удар с глава от метър-два успя да преодолее Райс Мболи и да вкара топката в мрежата му.

Минута преди това алжирският страж на ЦСКА се отчете с изключително спасяване след удар от близо на противников футболист.

През следващите минути момчетата на Милен Радуканов се опитаха да създадат нещо интересно пред противниковата врата и все пак успяха да стигнат до добро положение в 31-ата минута.

В ситуацията Спас Делев засече страхотно центриране на Бандаловски с глава, но не успя да насочи топката във вратата на домакините, макар че бе на супер позиция да стори това.

До края на полувремето румънците натиснаха здраво гостите и създадоха няколко много добри голови положения.

В 43-ата минута Мболи направи уникално спасяване, след като изби удар на Тату от около метър-два.

Минута по-късно той отново спаси вратата си от чист гол, отразявайки силен удар на Танасе.

В 45-ата минута и Валентин Илиев имаше голово положение пред вратата на ЦСКА, но не успя да засече топката от 1-2 метра във вратата на гостите.

В крайна сметка двата тима излязоха в почивка при минимална преднина за Стяуа.

На почивката Милен Радуканов смени Румен Трифонов с Грегъри Нелсън и тази смяна веднага даде резултат.

Холандецът раздвижи играта на "Червените" в атакуващ план и направи няколко наистина страхотни пробива по фланговете.

През втората част "Армейците" играха доста по-добре, отколкото през първото полувреме.

В 52-ата минута Мишел Платини имаше супер възможност да изравни резултата в мача, след като опита удар от малък ъгъл, но топката излезе в корнер след страхотната намеса на стража на румънците.

Силните минути за "Армейците" продължиха с фамозен пробив на Иван Бандаловски в наказателното поле на Стяуа.

Крайният бранител премина през четирима бранители, но пасът му към Платини бе неточен.

В следващите минути ЦСКА демонстрира добра игра, но така и не успя да стигне до гол.

Постепенно Стяуа си върна инициативата в мача и в 77-ата минута Тату сложи край на интригата в срещата, след като със силен удар от няколко метра матира Мболи.

В 88-ата минута ЦСКА имаше супер шанс да стигне до гол, но звездата на тима Янис Зику направи фамозен пропсук на празна врата. Вместо да прати топката във вратата на противника, той я прати в крака на Вальо Илиев

СТЯУА - ЦСКА 2:0
1:0 Галамаз 16'
2:0 Тату 77'

СТЯУА: Татарушану - к, Илиев, Брандан, Костеа (77 - Николич), Танасе, Латовлевичи, Николица, Мартинович (67 - Русеску), Галамаз (58 - Алвеш), Буркеану, Тату
ЦСКА: Мболи, Бандаловски, Халилович, К. Стоянов, Адемар, Галчев, Янчев - к, Трифонов (46 - Трифонов), Зику, Делев, Платини