петък, 26 август 2011 г.

Беззъбият ЦСКА се изложи срещу Стяуа и също отпадна от Европа

ЦСКА отпадна безславно в плейофния кръг от Лига Европа, след като завърши 1:1 в реванша срещу румънския гранд Стяуа.

Двата тима се изправиха един срещу друг във втората и решителна среща от плейофите за влизане в групите на втория по сила евротурнир.

Мачът се игра на националния стадион "Васил Левски" пред над 20 хиляди души. Домакините демонстрираха доста колеблива игра, но все пак стигнаха до равенството.

Резултатът в полза на гостите откри Кристиан Танасе в 72-ата минута, но само девет минути по-късно Мишел Платини изравни.

Така с общ резултат от двата мача 3:1 Стяуа се класира за групите на Лига Европа.

Двубоят започна предпазливо за домакините, които определено не показаха това, което наистина могат, през първото полувреме.

Домакините не успяваха да изнесат топката в предни позиции през първите минути на срещата, от което веднага се възползваха румънските гости.

Със сигурност може да се каже, че "Стелистите" показаха по-добра игра през първите минути и наложиха преса над домакините.

В 18-ата минута гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 16-17 метра, като след удара на противников футболист Мболи с мъка успя да спаси вратата си от гол.

Две минути по-късно Янис Зику имаше добра възможност да открие резултата в полза на ЦСКА, но румънецът не успя да засече с глава по най-добрия начин центрирането на Спас Делев.

Гостите обаче също имаха шанс да сторят нещо интересно пред вратата на противника. В 26-ата минута Брандан от пет метра пропусна да открие резултата в полза на гостите, след като игра доста слабо с глава при една ситуация.

През последните минути на първото полувреме домакините като цяло заиграха по-добре и създадоха няколко доста добри атаки.

В 40-ата минута гостите имаха супер шанс да стигнат до попадение, но Тату, който бе излязъл почти очи в очи срещу Мболи, пропусна.

Точно преди края на полувремето Зику направи фамозен пропуск, след като от пет метра не успя да вкара топката в противниковата врата, след изпълнение със задна ножица.

В началото на второто полувреме домакините владееха повече топката и по всичко изглеждаше, че може и да успеят да стигнат до някакъв гол във вратата на противника.

Въпреки това обаче, момчетата на Милен Радуканов демонстрираха изключително голяма немощ в атака и не създадоха нищо кой знае колко интересно пред противниковата врата.

В 61-ата минута Зику можеше да засече едно ниско центриране на Платини, но преди това Галамаз се намеси решаващо и изби топката в корнер.

През втората част имаше сблъсъци между футболистите на двата отбора, а освен това срещата бе спряна за 2-3 минути, заради хвърлени факли от страна на феновете на Стяуа.

В 72-ата минута гостите къде логично, къде не, успяха да открият резултата. Кристиан Танасе направи пробив по крилото, след което преодоля Галчев и Виданов, и с техничен удар от малък ъгъл матира Мболи.

Десет минути по-късно все пак домакините успяха да изравнят резултата след попадение на Мишел Платини, който получи топката в малкото наказателно поле и с техничен удар преодоля румънския страж.

ЦСКА - СТЯУА 1:1
0:1 Танасе 72'
1:1 Платини 81'

ЦСКА: Мболи. Жуниор, Стоянов, Бандаловски (77 - Дечев), Халилович (46 - Виданов), Янчев, Галчев, Нелсън, Делев, Платини, Зику (75 - Костов)
СТЯУА: Тътърушану, Борчеану, Илиев, Латовлевичи, Галамаз, Брандан, Танасе (74 - Николич), Пропелица (67 - Бикфалви), Николица, Тату, Костя (61 - Русеску)