неделя, 28 август 2011 г.

Левски най-после започна да блести, писа тройка на Ботев Враца

Левски постигна класическа победа с 3:0 над Ботев Враца в двубой от 4-ия кръг на "А" група.

Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Георги Аспарухов", а домакините от София най-после демонстрираха хубава игра.

Спокойно може да се каже, че това е най-силният мач на "Сините" от началото на сезона.

В титулярния състав се завърнаха Тасевски, Мюлдер, Гаджев и Милиев, а това даде резултат.

Головете за домакините реализираха Гаджев, Арс и Райков съответно в 30-ата, 44-ата и 45-ата минути.

Домакините първоначално наложиха силен натиск над своя противник и създадоха няколко опасни атаки.

Гостите обаче поеха инициативата малко след 20-ата минута, а темпото в играта на Левски спадна.

Момчетата на Георги Иванов обаче се окопитиха и успяха да открият резултата в мача чрез гол на Влади Гаджев в 30-ата минута.

Дарко Тасевски подаде към капитана на домакините, който със силен удар от над 20 метра реализира.

В ситуацията обаче топката се отби в капитана на гостите Ванков.

В следващите минути гостите имаха прекрасен шанс да изравнят, но Костадинов не успя да засече прекрасното ниско фалцово центриране на Коконов.

Домакините от своя страна отново наложиха натиск над врачани и в 44-ата минута Арс удвои преднината на левскарите.

В ситуацията Грийн намери Гаджев, който с гърди свали топката на холандеца и последният от близка дистанция преодоля стража на Ботев, за да удвои преднината на своя тим

В последната минута от полувремето Левски стигна и до трето попадение, което бе дело на новото попълнение на тима Симеон Райков.

Дошлият от Ботев Враца футболист бе изведен на чудесна позиция от Тасевски, след което със силен удар матира бившите си съотборници.

До края на полувремето не се стигна до нови голове и двата отбора излязоха в почивка при класическа преднина за Левски.

Второто полувреме започна добре за Ботев и гостите спечелиха право да изпълнят пряк свободен удар от дъгата, но ударът на Митко Ценовски срещна напречната греда.

В следващите минути домакините притиснаха здраво своя съперник и стигнаха до две добри голови положения.

В 57-ата минута удар на Тасевски мина над вратата на стража на гостите, а пет минути по-късно Райков отправи силен удар, който обаче бе спасен.

До края на мача домакините натиснаха здраво своя противник, но не паднаха повече голове. В 82-ата минута Дарко Тасевски бе препънат в наказателното поле от Дениран, но дузпа не бе отсъдена. В крайна сметка Левски стигна до класическия успех в срещата.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ 3:0
1:0 Гаджев 30'