неделя, 28 август 2011 г.

Манчестър Сити разби Тотнъм насред "Уайт Харт Лейн"

Манчестър Сити показа на всички, че очевидно ще бъде много сериозен опонент на Юнайтед и останалите "големи" отбори от Англия за титлата.

"Гражданите" стигнаха до изумителна победа с 5:1 над Тотнъм при гостуването си на "Уайт Харт Лейн".

Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща от 3-ия кръг на Висшата лига, която се игра на стадиона на лондончани "Уайт Харт Лейн".

Гостите от своя страна демонстрираха изумителен футбол и успяха да вкарат пет гола във вратата на Брад Фридел.

С четири гола се отличи Един Джеко, който досега не бе вкарвал повече от един гол в мач от Висшата лига. Босненецът бе точен в 34-ата, 41-ата, 55-ата и 93-ата минути. Другото попадение за Сити пък бе дело на Кун Агуеро, който бе точен в 60-ата минута.

Попадението за Спърс бе дело на Кабул в 68-ата минута след страхотен удар с глава.

След този мач Тотнъм е на предпоследното 19-о място с нула точки в актива си, докато Сити оглави класирането с 9 точки.

Домакините имаха добра възможност да създадат нещо опасно още през първата минута на двубоя, след като Аарън Ленън отправи силен удар от дистанция. Топката обаче мина встрани вратата на Харт.

Във втората минута "Шпорите" създадоха и второто си положение пред вратата на "Гражданите". Нико Кранчар отправи хубав удар от дистанция, който обаче мина покрай вратата на гостите.

През първите минути домакините владееха инициативата, но в 7-ата минута Сити имаше прекрасна възможност да открие резултата.

Давид Силва отправи удар от 20-ина метра, след което Брад Фридел изби топката. Кълбото обаче попадна в краката на Агуеро, който от няколко метра не успя да се разпише.

Две минути по-късно опасността се пренесе пред вратата на гостите и се наложи Джо Харт да показва класата си при силен удар, изпълнен от Рафаел ван дер Варт.

В 14-ата минута Джеко намери Насри в наказателното поле, но Чорлука се намеси страхотно и изби топката от французина.

Постепенно "Гражданите" започваха да загатват колко голям потенциал има отборът в атакуващ план.

Три минути по-късно Брад Фридел спаси вратата си от чист гол след невероятна намеса. Давид Силва направи страхотен пробив и си освободи позиция, за да стреля, но американският страж на домакините изчисти топката с върха на пръстите си.

Гостите от Манчестър постепенно наложиха преса над своя противник и започнаха да търят голове в чуждата врата.

В 21-ата минута Рафаел ван дер Варт отправи брилянтно изпълнение от пряк свободен удар и принуди Джо Харт да показва голямата си класа и да избива топката. Това бе първата опасност за домакините през последните минути.

Пет минути по-късно домакините имаха 100-процентово положение да стигнат до гол, но го пропиляха с лека ръка.

Аарън Ленън направи най-доброто си отиграване от началото на мача, след като отправи перфектно центриране. Топката стигна до Бейл, който се намираше на далечната греда и имаше възможност да вкара топката в опразнения ъгъл на вратата на Харт, но ударът му излетя във въздуха.

В 33-ата минута пред Сити се откри поредната голова ситуацията в мача. Гарет Бари отправи много тежък удар от 20 метра, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Минута по-късно все пак Сити съумя да открие резултата. Самир Насри разигра добре с Гаел Клиши, след което центрира, а Един Джеко от границата на малкото наказателно поле засече топката във вратата на домакините.

В 38-ата минута Гарет Бейл центрира фантастично по земя, след което Ван дер Варт отправи удар, който обаче бе блокиран.

Минута по-късно уелсецът, който бе незабележим през първите 20 минути, качи топката право на главата на Крауч, който бе на косъм да се разпише.

В 40-ата минута Манчестър Сити нанесе може би решителен удар върху своя противник, след като Един Джеко засече с глава прекрасно центриране на Самир Насри и удвои преднината на гостите.

До края на полувремето Давид Силва и Джеко имаха възможности за попадения, но ги пропиляха. В крайна сметка двата тима излязоха в почивка при резултат 0:2 в полза на Манчестър Сити.

Второто полувреме започна с натиск за Спърс и няколко опасни атаки пред вратата на Джо Харт.

В 53-ата минута Един Джеко бе много близо до първия си хеттрик в английския футбол, но ударът му с глава не успя да влезе във вратата на Фридел.

Две минути по-късно босненецът все пак оформи своя хеттрик. Той направи преднината на Сити класическа, след като Яя Туре го намери непокрит в малкия пеналт и той отклони топката в мрежата на Фридел.

В 60-ата минута Сити тотално довърши Спърс, след като вкара четвъртия си гол в мача. Кун Агуеро бе намерен от Насри, след което направи солова акция, последвана от навлизане в наказателното поле и силен удар от малък ъгъл.

В 67-ата минута  Тотнъм бе на път да открие головата си сметка. Джърмейн Дефо отправи страхотен удар от дистанция, но Джо Харт с върха на пръстите изби топката в корнер.

Секунди по-късно Юнес Кабул все пак успя да намали резултата след страхотен удар с глава, изпълнен след центриране от корнер.

В 72-ата минута Дефо можеше да вкара втория гол за Тотнъм, но Харт със сетни сили успя да спаси топката и да я избие.

В следващите минути темпото на игра продължи да бъде високо. Един Джеко бе близо до четвъртия си гол в 83-ата минута, но Фридел му попречи да го реализира.

В 93-ата минута Джеко направи резила за домакините пълен, след като вкара четвъртия си гол в тази среща. Попадението бе доста красиво, след като босненецът отправи силен удар от дистанция и оплете топката в горния ъгъл на Фридел.
ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:5