събота, 13 август 2011 г.

Черно море победи Левски в първенството след цели 33 години

Черно море успя да нанесе шокираща загуба на Левски. В двубой от 2-ия кръг на "А" група "Моряците" постигнаха успех с 3:1 над "Сините".

Двубоят между двата тима се игра на стадион "Тича" във Варна, а домакините напълно заслужено стигнаха до успеха.

Головете за Черно море бяха дело на Капитанов, Паломино и Петков в 36-ата, 52-ата и 93-ата минути минути, докато попадението за Левски бе дело на Иван Цветков в 70-ата минута.

Като цяло Левски направи безбожно слабо първо полувреме и доста по-добро второ полувреме. Класата на "Сините" обаче очевидно не бе достатъчна в този мач, за да може отборът да постигне успех.

Не може да не се отбележи, че това е първи успех за Черно море над Левски в шампионата от цели 33 години.

Двубоят започна много добре за домакините от Варна, които притиснаха своя съперник през първите няколко минути.

Още в 6-ата минута венецуелският таран на варненци Паломино изненада бившия футболист на Видима Раковски и ударът му тресна страничната греда.

Няколко минути по-късно по-добрата игра на варненци бе на път да даде резултат, но и този път късметът бе на страната на гостите.

Илиев успя да се намеси перфектно след хубава комбинация между Паломино и Божилов. Той улови топката и предотврати попадение във вратата си.

Левски като цяло се активизира по средата на полувремето, но "Сините" не създадоха нищо опасно пред противниковата врата.

Личеше си, че в отбора на Георги Иванов нещата не са както трябва, тъй като столичани демонстрираха доста слаба игра през първата част.

Гостите се опитваха да създадат нещо опасно, но опитите им не се увенчаха с успех.

В 36-ата минута Черно море откри резултата след гол на младока Илиян Капитанов.

В ситуацията домакините направиха много добра атака, в която се бяха включили Атанасов и Паломино.

Бившият футболист на Берое намери Капитанов в наказателното поле и младокът реализира.

До края на полувремето не паднаха повече попадения. В 43-ата минута Симеон Райков отправи силен удар от 20 метра, но топката излезе в аут.

Второто полувреме започна по страхотен начин за Черно море, след като домакините вкараха второ попадение във вратата на противника.

В 52-ата минута Паломино направи страхотен пробив през центъра на терена. Венецуелецът буквало се подигра с Ларс Рисп, надбягвайки го, след което със силен удар от няколко метра матира Пламен Илиев.

След попадението, треньорът на Левски Георги Иванов веднага направи две промени и пусна в игра Христо Йовов и Дарко Тасевски, които влязоха на местата на Тодор Христов и Иво Иванов.

В следващите минути се забелязва импулс в играта на Левски и "Сините" създадоха няколко добри атаки.

В 58-ата минута Симеон Райков отправи тежък удар, който бе спасен с мъка от Илко Пиргов.

Добрата игра на гостите даде резултат и в 70-ата минута Иван Цветков вкара фантастичен гол с удар от фаул, при който Илко Пиргов нямаше какво да направи.

В следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно.

В даденото от съдията продължение Димитър Петков успя да оформи крайното 3:1, след като получи хубав пас от Георги Илиев. По този начин Черно море постигна първата си шампионатна победа над Левски от 1978 година

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 3:11:0 Капитанов 36'
2:0 Паломино 52'
2:1 Цветков 2:1

3:1 Петков 90+5

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, С. Александров, Янев, Ал. Александров, Г. Илиев - к, Колев, Капитанов (72 - Николов), Атанасов, Божилов (79 - Божилов), Камазола, Паломино (85 - Манолов)
ЛЕВСКИ: Пл. Илиев, Башлиев, Иванов (59 - Тасевски), Рисп, Старокин, Грийн, Гаджев - к, Цветков, Христов (55 - Йовов), Арс, Райков (70 - Младенов)