събота, 5 март 2011 г.

Григор Димитров достигна до полуфиналите в Шербург

Най-добрият ни тенисист в момента Григор Димитров постигна ценна победа на международния тенис турнир на твърди кортове от веригата “Чалънджър” в Шербург (Франция) с общ награден фонд 42 500 евро.

В среща от четвъртфиналната фаза на турнира младият хасковлия заличи сет пасив и стигна до пълен обрат срещу швейцареца Стефан Боли – 6/7, 7/6, 6/3.

Двубоят започна с подчертано предимство на сервиращите, но в десетия гейм (5/4) при сервис за швейцареца Гришо стигна до два поредни сетбола, които за съжаление не успя да оползотвори, а в последвалия тайбрек Боли успя да стигне до победното 7:4.

Въпреки злощастното стечение на обстоятелствата Димитров продължи с изключително стабилната си игра на собствен сервис, като единствената забележка при представянето му бе недотам ефективният ретур при втория начален удар на швейцареца, което попречи събитията да се развият много по-безобидно за българина.

Все пак във втория пореден тайбрек първата ни ракета успя да вземе своето и да прати мача в трети сет, а там вече най-после успя да стигне до пробив, оказал се достатъчен за крайната победа.

Така в опит да попадне в заключителния двубой за трофея Григор Димитров ще срещне представителя на домакините Стефан Робер, който по-рано днес отстрани Джон Милман с 2:0 сета.

С достигането си до полуфиналите хасковлията си осигури 33 точки за световната ранглиста и 2 130 евро от наградния фонд.