сряда, 30 март 2011 г.

Голямото трио продължава напред в Маями

Рафаел Надал, Роджър Федерер и Новак Джокович се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в Маями с награден фонд 4.5 милиона долара, след като преодоляха с лекота срещите си от четвъртия кръг в мъжката схема.
Федерер излезе на корта в 12.40 местно време, постигайки победа само за 52 минути над Оливие Рошу. Поставеният под номер 3 швейцарец победи белгийския си съперник без загубен сет при резултат 6:3, 6:1.
В следващия кръг той ще срещне французина Жил Симон и ако го преодолее, ще играе срещу Надал на полуфинал.
Испанският водач в световната ранглиста пък се справи с 6:1, 6:2 срещу украинеца Александър Долгополов, след като спечели 86 процента от разиграванията при първи сервис.
Той не допусна нито едно подаване за пробив и продължи на четвъртфиналите, където ще играе срещу чеха Томаш Бердих, отстранил с 6:3, 2:6, 7:6(4) германеца Флориан Майер.
Джокович от своя страна остана непобеден през 2011-а година.
Сръбският тенисист, който е номер две в световната ранглиста, отстрани сънародника си Виктор Троицки с 6:3, 6:2 в своята 21-а поредна победа от началото на сезона. На четвъртфиналите той ще срещне южноафриканеца Кевин Андерсън.
Единствената изненада поднесе американецът Марди Фиш, който отстрани аржентинския си съперник Хуан Мартин дел Потро със 7:5, 7:6(5). Той ще измести Анди Родик от мястото на най-високопоставен американец в световната ранглиста, ако победи испанеца Давид Ферер на четвъртфиналите.