четвъртък, 31 март 2011 г.

Левски тресна с 2:0 ЦСКА за Купата на България

Юношите старша възраст на Левски (родени 1993) удариха с 2:0 връстниците си от ЦСКА в 1/2-финална среща за Купата на България.

Срещата се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов". Левски поведе в резултата с гол на Чаворски.

Второто попадение бе дело на Илия Мулин в 40-ата минута, който се разписа с глава след центриране от корнер.

През втората част темпото на игра падна и сините закономерно спечелиха двубоя, като на финала ще срещнат Литекс, който разби Славия с 5:1. Финалът на Купата на България ще се играе на 28-ми април, като стадионът все още не е ясен.

Спортно-техническият директор на Левски Георги Иванов сподели, че е доволен от победата на юношите. Гонзо подчерта, че има петима юноши, които се готвят с първия отбор на сините и имат голямо бъдеще.

Той не се съгласи с мнението на селекционера на младежкия национален отбор, според когото няма достатъчно годни юноши на Левски и ЦСКА за представителния тим.

„Аз мисля, че има достатъчно класни кадри, които се подготвят в Левски. Това е лично мнение на треньора, което аз не приемам. Иначе съм доволен от победата днес – видя се, че момчетата се стараят, раздават се“, каза Иванов.