неделя, 6 март 2011 г.

Григор на финал

Първата ракета на България продължи победният си ход на турнира от сериите „Чалънджър” във френския град Шербур с награден фонд 42 500 евро.

Григор Димитров се справи безапелационно с представителя на домакините Стефан Робер (208-ми в света) с 6-3, 6-0 и след 67 минути игра стигна до двубой за титлата.

Във финала 19-годишният българин ще се изправи срещу друг французин Никола Маю, който е 82-ри в световната ранглиста. Опонентът на Димитров изигра труден полуфинал в три сета срещу словака Карол Бек.

Преди да стигне до убедителния успех в полуфиналната си среща на сингъл, Григор Димитров отпадна от надпреварата по двойки, където също в полуфинален мач загуби с партньора си Константин Кравчук с 6:7(2), 6:3, 3:10 от участващите с „уайлд кард” представители на домакините Пиер-Юг Ербер и Никола Ренаван за 84 минути.