петък, 4 март 2011 г.

Норвегия спечели смесената щафета на световното по биатлон

Норвегия спечели титлата в смесената щафета по биатлон
Норвегия спечели титлата в смесената щафета (2х6 + 2х7.5 км) на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Тора Бергер, Ан-Кристин Флатланд, Оле Ейнар Бьорндален и Тарей Бьо финишираха с време 1:14.22,5 часа и използваха само 7 допълнителни патрона.
На второ място, с изоставане от 22.9 сек, завърши Германия в състав Андреа Хенкел, Магдалена Нойнер, Арнд Пфайфер и Михаел Грайс. Квартетът на Германия използва 8 допълнителни патрона.

Бронзовото отличие взе щафетата на Франция, която остана на 1:16.2 минути след победителите. В топ 6 са още Швеция, Италия и Русия. В състезанието участваха 26 щафети, от тях 9 не завършиха.

Смесената щафета на България в състав Ния Димитрова, Десислава Стоянова, Мирослав Кенанов и Мартин Богданов остана извън класирането. На четвърти пост българският квартет бе застигнат от лидерите и затворен с обиколка. Богданов се движеше 25-и, но беше спрян след втората си стрелба. Преди да приключат състезанието българите бяха направили 4 наказателни обиколки и използваха 15 допълнителни патрона.

Световното първенство по биатлон продължава в събота със спринтовете за мъже и жени.